ВРТИШТЕ ОСТАЈЕ "ПРВОЛИГАШ"

Jul 02, 2017

Победом од 3:0 у реванш сусрету баража Вртиште је изборило опстанак па ће се и наредне сезоне такмичити у Првој нишкој лиги. Дуел Вртишта против Чегра 1946 из Доњег Матејевца одигран је пред око 400 гледалаца, а стрелци за домаћи тим били су Илић у 70, Пешић у 72. и Живковић у 83. минуту.

Гости свакако имају за чим да жале јер су након победе од 1:0 на свом терену, у првом делу сусрета у Вртишту при резултату 0:0 у 41. минуту имали казнени ударац. Међутим, ударац Живановића голман Душан Јовановић је одбранио. Чини се да је то био и кључни тренутак сусрета с обзиром да би Матејевчани стекли лепу предност. Овако, спретнији и нешто спремнији фудбалери Вртишта успели су да у последњих двадесетак минута чак три пута затресу мрежу гостију и изборе опстанак међу "прволигашима".